Sosyal Medya

Sosyal Medya

Gelişen teknoloji ile beraber hayatlarımıza birçok sosyal medya uygulaması girmiştir. Çoğu insanın eğlenerek vakit geçirdiği çok çeşitli uygulamaların geneline bu isim verilmektedir. Sadece eğlenme amaçlı değil aynı zamanda iş ve ticaret amaçlı da sosyal uygulamalar kullanılmaktadır. Özellikle teknoloji çağında olmamız bu tarz fikirleri desteklemekte ve biraz da zorunlu kılmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında sosyal ağlarda güçlü bir şekilde yer almayı isterseniz, mutlaka profesyonel bir sosyal medya yönetimi hizmeti de almalısınız!

Yapılan araştırmalara göre insanların Yüzde 96’sında en az bir tane sosyal uygulama mevcuttur. Ayrıca ticaret amaçlı kurulan şirketlerin ise nerdeyse tamamında en az iki adet sosyal uygulama hesabı olduğu ispatlanmıştır. Yine yapılan bir araştırmaya göre insanların yüzde 20’sine yakın bir kesimi sosyal platformlardan para kazanmaktadır. Özellikle son zamanlarda sosyal medya hesaplarının etkili bire düzeyde yönetilmesine yönelik olarak geniş kapsamlı bir çalışmanın ortaya konulduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Eğer sosyal medya hesaplarından bir veya birkaç tanesine sahipseniz ve çok aktif kullanmıyorsanız o zaman yönetime pek fazla ihtiyacınız yoktur. Ancak çok takipçisi olan kişiler veya kurumların tam anlamıyla verimli bir şekilde uygulamalardan geri dönüş alabilmesi için mutlaka iyi bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Siz de üst düzeyde bir sosyal medya yönetimi hizmeti alacak olursanız bu tarz sosyal medya hesabınızın güçlü bir şekilde gelişim göstermesini de mümkün kılacaktır.

Sosyal hesapların nasıl kullanılması gerektiği, hedef kitlelerin belirlenmesi ve iletişim, sosyal hesapların büyümesi için yapılan adımlara genel olarak sosyal medya yönetimi denilmektedir. Ne kadar iyi bir yönetim sağlanırsa hesap, daha verimli kitlelere ulaşarak çeşitli iş yolları kapısı açar. Bu durumda doğrudan daha fazla ticaret ve para kazanmayı sağlar. Elbette ki günümüz koşullarında sosyal medya yönetiminin kapsamı gündeme geldiği zaman karşımıza son derece geniş kapsamlı bir çalışma alanı çıkmaktadır.

Social Media

Sosyal Medya Yönetiminin Kapsamı

Sosyal hesapların yönetimi belirli bazı kuralları içermektedir. Sosyal medya yönetimin en önemli kapsamı doğru içerik analizidir. Bunu için ilk olarak birbirinden farklı içerikler deneme amaçlı paylaşılmalıdır. Ardından paylaşımlar içerisinden en dikkat çekeni ve etkileşim alanı seçilmelidir. Son olarak içerikler artık seçilen içeriğe göre hazırlanıp paylaşılmalıdır. Diğer bir önemli kapsam ise reklam yapmaktır. Bu yol size ek kazanç kapısı açacaktır. Ancak reklam seçimleri, yönetimin oldukça önemli bir konusudur.

İyi reklam seçilmezse bu sosyal platformunuzun gerilemesine de yol açabilmektedir. Bu nedenle en çok reklam konusunda titiz olunmalıdır. Son unsur ise hedef kitledir. Sosyal uygulamalarda önemli olan takipçi sayısı değildir. Önemli olan aktif takipçi sayıdır. Bu nedenle hedeflediğiniz kitleye ulaşılması gerekmektedir.

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir?

Sosyal medya yönetiminin doğru yapılması özellikle ticaret kuruşları tarafından oldukça önemlidir. Günümüzde sosyal uygulamaların artışının en önemli sebebi cep telefonlarının hemen hemen herkes tarafından kullanılıyor olmasıdır. Bu sayede ticaret merkezleri sosyal yönetimi ne kadar doğru yaparsa insanlara o kadar yaklaşmış olacaktır. Bu sayede rakiplerinden daha çok müşteri kazanıp daha çok gelir imkanları olacaktır. Sosyal uygulamaların yönetimleri sadece gelen mesajlara veya bildirimlere geri dönüş yapmak değildir.

Yönetimim profesyonel bir şekilde yapılmalı ve sürekli aktif olmalıdır. Bu sayede bireysel hesaplarda yakın zamanda ciddi kitlelere ulaşabilirler. Yönetimi iyi olmayan hesapların hiçbirisi belirli bir kitle sayısından yukarıya çıkamamıştır. Sonuç olarak yönetimi olmayan veya iyi yönetilmeyen hesaplar sadece eğlence amaçlı kullanıma dönmeye mahkumdur. Siz de profesyonel düzeyde bir sosyal medya yönetimi hizmeti almak isterseniz, firmamızla iletişime geçmelisiniz.


 

"Sosyal medya bir işletmenin en önemli unsurudur , günümüz de işletmenizin müdürü olmaya bilir ama Sosyal Medyanı danışmanı olmaması sizi 2. ve 3. plana iter "

Profesyonel

Levon Meter

 

Social Pro

Diğer Servislerimiz
16 Jan, 2020 / Business
İleri Seviye Web Geliştrime
16 Jan, 2020 / Business
SEO
16 Jan, 2020 / Business
Kurumsal Kimlik
16 Jan, 2020 / Business
PR
16 Jan, 2020 / Business
Sosyal Medya
16 Jan, 2020 / Business
Dijital Pazarlama
16 Jan, 2020 / Business
E Ticaret
16 Jan, 2020 / Business
Teknik Destek(İleri Seviye Sistem Kurulumları)

Bize Yaza Bilirsin:

copilot